classicukash
Son Dakika Haber
» 
Fethullah Gülen Siyasi Parti Kuracak mı?
a aa
Tarih : 23 Ekim 2014 14:11
Fethullah Gülen Siyasi Parti Kuracak mı?
Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, müvekkilinin parti kurma ve bir partiyi ele geçirme girişiminde bulunduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Fethullah Gülen Siyasi Parti Kuracak mı? İdris BAL’ın tuz parti kurmak istemesiyle Fethullah Gülen‘in sanki parti kurmak istediğini iddia edenler için Fethullah Gülen Hocaefendi‘nin avukatı haberleri yalanladı. Fethullah Gülen‘in avukatı Nurullah Albayrak, müvekkilinin parti kurma ve bir partiyi ele geçirme girişiminde bulunduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Yazılı açılama yapan Nurullah Albayrak, Gülen’in bütün siyasi partilere her zaman eşit mesafede durduğu belirterek “Bunun dışındaki kanaat ve beyanlar gerçekten uzak bir yakıştırma ve vehimden ibarettir.” dedi.

Nurullah Albayrak imzasıyla yapılan açıklama şu şekilde: “Bazı yayın organlarında müvekkilim Sayın Fethullah Gülen’in parti kurma ve bir partiyi ele geçirme girişiminde olduğu şeklinde doğru olmayan değerlendirmelere yer verilmiştir. Müvekkilimin herhangi bir kişiye parti kurma konusunda tavsiye, telkin ya da talimatı olmadığı gibi hiç kimseye de bir partinin ele geçirilmesi konusunda tavsiye, telkin ya da talimatı söz konusu değildir. Müvekkilim Sayın Fethullah Gülen, bugüne kadar herhangi bir partinin desteklenmesi, engellenmesi ya da ele geçirilmesi gibi bir düşünce ve davranış içinde olmamıştır. Her zaman herhangi bir partiden ziyade millet ve memleket menfaatlerinin öne çıkarılması konusunda değerlendirmede bulunmuştur. Bütün siyasi partilere de her zaman eşit mesafede durmuştur. Bunun dışındaki kanaat ve beyanlar gerçekten uzak bir yakıştırma ve vehimden ibarettir. Kamuoyunun bilgilerine sunarız. Saygılarımla”

Bir önceki haber olan Deniz Tunca da Makul Şüpheli Oldu başlıklı haberde AKP ve Deniz Tunca hakkında bilgiler verilmektedir. Siz de Deniz Tunca da Makul Şüpheli Oldu haberimize tıklayarak son dakika gelişmelerini takip edebilirsiniz.

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

DİĞER MANŞET HABER HABERLERİ

  • Ebola Virüsü Silme Programı, Nasıl Silinir?

   Ebola Virüsü Silme Programı, Nasıl Sil...

   Ebola Virüsü Silme Programı indir, Mail ile bulaşan Ebola Virüsü Nasıl Silinir? Dünyanın yeni büyük kabuslarından Ebola virüsü artık sadece insandan insana değil, bilgisayardan bilgisayara da geçiyor....

  • Ayasofya Laneti var bu ülkenin üzerinde!

   Ayasofya Laneti var bu ülkenin üzerinde!

   Ayasofya Laneti var bu ülkenin üzerinde!  Türkiye'nin üzerinde Ayasofya'nın laneti olduğunu söyleyen yazar kurtulmak için neyi önerdi? Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi, Türkiye üzerinde 'lanet' olduğunu...

  • Deniz Tunca da Makul Şüpheli Oldu

   Deniz Tunca da Makul Şüpheli Oldu

   Deniz Tunca da Makul Şüpheli Oldu - Oyuncu Deniz Tunca’nın başına gelenler ‘makul şüphe’ tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. Polis çevirmesinde durdurulan Tunca’ya Polis "Çok neşelisin, uyuşturucu mu...

Fethullah Gülen Siyasi Parti Kuracak mı?
reklam

GÜNÜN HABERLERİ

KATEGORİ İSMİ

baslik

EN ÇOK OKUNANLAR